Prawidłowe nawodnienie organizmu jest oczywiście wskazane nie tylko w dietach. W dbałości o nasze zdrowie powinniśmy wypijać około 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała.

Woda mineralna niegazowana, gazowana, a może… kranówka?

Wiele spekuluje się na temat stanu czystości wód płynących w kranach naszych domów. Podlega bowiem ona także restrykcyjnym kontrolom jakości przez co jej skład chemiczny jest ściśle kontrolowany. Wiele osób jednak nie do końca jest przekonana co do jej przydatności do bezpośredniego spożycia, a wątpliwości te zwiększają cykliczne pojawianie się w niej pałeczek e coli.

Mimo, iż najczęściej co do bezpieczeństwa jej składu, nad którym czuwają jednostki eksperckie, nie powinniśmy mieć zastrzeżeń, to mimo to nie możemy uznać, że woda z kranu jest nieskażona i bezpieczna. Problem jednak nie leży wcale w oczyszczalniach, lecz rurach, którymi dopływa ona do naszych domostw. Modernizacja wodociągów najczęściej nie obejmuje permanentnej kontroli nad stanem każdej z rur, które mogą być przez wiele lat nieczyszczone. Warto wówczas zwrócić uwagę na kolor wody oraz osad z kamienia, jaki w niej występuje. Przykładowo: brunatny kolor wody świadczy o zaawansowany zardzewieniu rur, na skutek czego, woda taka absolutnie nie będzie nadawała się do spożycia bez uprzedniego jej zagotowania. Także zapach potrafi wiele powiedzieć nam o wodzie, która wypływa z naszych kranów. Może zdarzyć się, że przez wysoki stopień oczyszczania wody chlorem, jego zawartość przekracza normy, a jego spożycie z wodą nie będzie korzystne dla zdrowia.

Choć w kwestii modernizacji osiągnęliśmy już wysoki stopień i zasadniczo nie nawołuje się ludzi do uprzedniego przegotowywania wody przed spożyciem, warto zabezpieczyć się w naczynie za pomocą którego możliwe jest jej filtrowanie. Narzędzie to zakupimy raz, dzięki czemu w krótkim czasie zwróci nam się koszt zakupu butelek z wodą mineralną oraz zadbamy o środowisko. Przede wszystkim należy pamiętać, że niezależnie do rodzaju wody, jej spożycie jest podstawą życia oraz diet np. w dietach odchudzających, redukcyjnych czy ketogenicznych. Dieta ketogeniczna, wykluczająca z diety węglowodany, ale i każde zdrowe menu powinno opierać się na spożyciu odpowiedniej ilości wody na dobę, której wartość powinna wynosić około 2 do nawet 2,5 litrów dziennie. A zatem… na zdrowie!

Więcej technicznych informacji o wodzie z kranu oraz co można pić i jeść naa keto pod adresem altruismonline.com – znajdziesz tu cały zakres informacji o piciu wody z kranu.