Spora część osób w którymś momencie myśleć zaczyna o otworzeniu swojej działalności. Nie mają ochoty robić przez następne lata dla innych, wolą sprawy wziąć we własne ręce i samemu spróbować zarabiać na swoją rodzinę. Możliwych opcji ma się na to ogromną ilość. Pewna grupa przedsiębiorców, którzy zakładają swoją firmę będzie się kierować w kierunku usług. Do takiej działalności z reguły nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych, często starczy tylko zaopatrzyć się w narzędzia i możemy zaczynać.

Dużo większym problemem to handel, tak w detalu, jak również i w wersji hurtowej. Potrzebujemy tu znacznie większych finansowych nakładów, należy urządzić i wynająć pomieszczenia, a co najbardziej istotne, zrobić zaopatrzenie w towary. To wszystko sporo może kosztować, więc czasami musimy wziąć na to kredyt. Jeżeli będziemy chcieli otworzyć sprzedaż hurtową, to nim zrobimy to, powinniśmy porządnie zaplanować wszystko, aby na tym nie stracić. Po pierwsze musimy zdecydować się na profil działalności, robiąc przedtem rozpoznanie, co może przynieść sukces. Jeżeli przykładowo pomysłem naszym jest hurtownia butów, to powinniśmy sprawdzić, jak jest z konkurencją i co z możliwym rynkiem zbytu. W dalszej kolejności musimy zająć się dostawcami.

Możemy albo stać się przedstawicielstwem jakiegoś producenta, oferując jedynie jego obuwie, a możemy również mieć w ofercie znacznie bardziej zróżnicowany towar. Poszukując potencjalnych dostawców musimy mieć na uwadze to, aby obuwie ich miało odpowiednią jakość, ponieważ w innym razie możemy nie zdobyć większej liczby odbiorców. Jak obuwnicza hurtownia już działa, to należy zdobyć jej odbiorców, początkowo najkorzystniej zrealizować to promocją i reklamą.