Wyszukiwarka internetowa to prawdziwe „okno na świat” dla każdego internauty… to brama do wirtualnej sieci, której bogactw nie sposób zbadać do końca, ale bardzo łatwo trafić na te, które w danej chwili nas interesują, Wystarczy magiczne słowo oferty pracy oraz miasto wpisane w wyszukiwarkę, aby naszym oczom ukazała się szeroka gama odnośników do stron z ofertami pracy we wskazanym mieście, regionie – prawdziwy skarb dla każdego bezrobotnego, nieprawdaż?

Kilka chwil wystarczy by za pomocą Internetu sprawdzić to co wymaga w normalnych warunkach wizyty w Urzędzie Pracy i analizy treści zawartych na tablicy ogłoszeniowej, których i tak nie jest za wiele, zatem i wybór jest ograniczony. Wystarczy zwykła wyszukiwarka i precyzyjne zapytanie by oszczędzić sobie tej fatygi jaką jest wizyta u stacjonarnego pośrednika pracy.

Efekt w obu przypadkach ten sam, nawet ze wskazaniem na metodę online, ale ile korzyści niesie za sobą bezpośrednia wizyta, a ile komfortowe przeglądanie ofert na ekranie monitora? Każdy dla kogo czas to przysłowiowy pieniądz potrafi bez wątpienia odpowiedzieć sobie na to pytanie…