Dla większości z nas, spędzanie wolnego czasu z rodziną jest niezmiernie ważne. I pomimo tego, że jesteśmy współcześnie bardzo zabiegani, to jednak staramy się znaleźć chwile, by z cała rodziną zjeść kolacje, pooglądać telewizję, czy wyjść na spacer. Dzięki temu, nasza rodzina integruje się jeszcze bardziej, a więzi pomiędzy poszczególnymi członkami są jeszcze bardziej ścisłe. A przecież można jeszcze połączyć przyjemne z pożytecznym i zadbać zarówno o dobre relacje w rodzinie, jak i o naszą kondycję fizyczną.

Istnieje wiele dyscyplin sportowych, w których możemy ćwiczyć razem. Chyba najlepszym przykładem jest tu wspomniany wcześniej spacer. Nie kosztuje on nas praktycznie nic, a możliwość przebywania na świeżym powietrzu w sposób aktywny, doskonale wpłynie na nasze zdrowie. Podobną dyscypliną sportową, chociaż wymagającą nieco więcej wysiłku jest bieganie. Możemy jednak na początku zacząć od niewielkich dystansów, dostosowanych do naszym możliwości i kondycji, a później stopniowo zwiększać długość trasy czy też tempo biegu. Coraz bardziej popularne w naszym kraju stają się też rodzinne wycieczki rowerowe. Praktycznie w każdym mieście, są przygotowane specjalne trasy rowerowe, na których można do woli jeździć i spalać zbędne kalorie. Trasy te mają różne stopnie trudności, więc bez względu na wiek możemy na nich jeździć. Nie możemy też zapomnieć o sportach zimowych. W czasie ferii, całą rodziną możemy wyjechać na kilka dni w góry, by całą rodziną oddać się „białemu szaleństwu”. Do wyboru mamy zarówno górskie stoki, na których „szleją” narciarze zjazdowi, albo trasy biegowe, służące do biegania na nartach. Oczywiście mamy też ogromny wybór jeśli chodzi sporty zespołowe. Idealnie jest, gdy możemy stworzyć drużynę w tenisa czy ping-ponga. Wtedy możemy toczyć wspólną rywalizację z naszymi znajomymi czy nawet innymi drużynami. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że taka rywalizacja jeszcze bardziej sprzyja ćwiczeniom fizycznym, a także wspólnej rodzinnej integracji.

Nie zapominajmy, że w naszym życiu zawsze najważniejsza powinna być rodzina. Poświęcajmy jej jak najwięcej czasu, łącząc czasami dwie rzeczy naraz. Może być nim np. sport i aktywne życie. Na pewno będzie ono miało zbawienny wpływ, dla każdego członka naszej rodziny.