Kilka porad dla turystów szukających tanich lotów

Podróżowanie nie musi być kosztowne, ale bilety lotnicze są zazwyczaj drogie – kosztują od kilkuset dolarów do kilku tysięcy złotych. Jednak można ominąć konieczność zakupu drogich biletów i kupić niedrogie. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić. Bilet lotniczy zazwyczaj jest największym kosztem podróży.

 

Jak można zredukować koszt podróżowania?

Po pierwsze, znajdź wyszukiwarkę tanich lotów. Strony internetowe pomogą znaleźć kilka alternatywnych lotów i na pewno ułatwią podróżowanie niejednej osobie. Pokazują trasę podróży, a użytkownik takich stron otrzymuje najważniejsze informacje na mejla. Lotów należy szukać na stronach takich, jak JetRadar, Google Flights, Skyscanner, Kayak. Z doświadczenia profesjonalnych podróżników wynika, że Jet Radar zapewnia najlepsze opcje lotów.

Po drugie, koniecznie należy zamówić informacje o lotach na mejla. Warto zaglądać na strony takie, jak HolidayPirates.com, TheFlightDeal.com, SecretFlying.com czy AirfareWatchdog.com.

Po trzecie, aby oszczędzać koniecznie trzeba być elastycznym i rezerwować loty 4-10 tygodni przed podróżą. Najlepiej rozpocząć podróż we wtorek, środę lub sobotę, ponieważ nie są to dni szczytu, a stawki za loty są niższe. Loty we wczesnych godzinach rannych lub nocne są także zdecydowanie tańsze. Podobnie, jak loty z koniecznością długiego oczekiwania na kolejny lot, czyli z długotrwałym międzylądowaniem. Dokąd lecieć tanio? Na przykład – do Islandii tylko jesienią lub zimą, a do Meksyku w lecie. Bardzo tanie loty można kupić w styczniu lub lutym. Na przykład wtedy warto lecieć z USA do Europy lub Afryki za 500 dolarów. Cena godna uwagi i bardzo kusząca. Wydaje się, że styczniowe loty są wyjątkowo tanie, warto zatem sprawdzić taką właśnie opcję przelotów. Eksperci podpowiadają, że trzeba sprawdzić różne opcje lotów z różnych lotnisk. Zdarza się, że loty z Nowego Jorku są tańsze niż z Bostonu. Tanie linie lotnicze pozwalają dolecieć z Łodzi do Londynu za 200PLN lub Los Angeles do Tajlandii za 307$, a z Waszyngtonu do Kopenhagi za jedyne 193$.

 

 

W Europie na wielu liniach można latać już za 20 do 30Euro (rezerwując bilet z dużym wyprzedzeniem). Tanie linie lotnicze zrewolucjonizowały rynek lotów. Jednak tego rodzaju linie domagają się opłat za dodatkowy bagaż, przekąski, napoje, płatność kartą kredytową, drukowanie karty pokładowej i wiele innych rzeczy. Na stronie internetowej tanich linii lotniczych opublikowane są wszelkie informacje na ten temat. Poza tym nie zapewniają lotów do centrum miast, ale na ich obrzeża. Im bardziej turysta elastyczny, tym łatwiej znajdzie dobrą linię lotniczą. Poza tym z dnia na dzień można kupić przypadkowy lot, do miejsca, którego turysta nie zna. Co robić? Poddać się emocjom.

Po czwarte, na długodystansowe loty dobrze jest kupować bilety osobno, wówczas ich ceny są niższe. Kalkulowanie cen lotów jest ważną sprawą. Warto spędzić sporo czasu na kalkulowaniu cen lotów oraz porównywaniu różnych parametrów. Podróżowanie może być całkiem niedrogie. Niedrogi lot, tanie noclegi wyszukane na e-wypoczynek.pl, wygodny sposób przemieszczania się – turystyka nie musi kosztować kroci.