Jeżeli przyjrzymy się liście najbogatszych ludzi na świecie, z cała pewnością zauważymy, że zdecydowana większość osób które się na niej znajdują to mężczyźni. Kobiet znajduje się tam bardzo niewiele i wcale nie widać w tym temacie żadnej tendencji wzrostowej. Można na tej podstawie wyciągnąć wnioski, że większość biznesmenów, bo to zazwyczaj oni znajdują się na liście najbogatszych ludzi, to mężczyźni. I jeżeli zastanowimy się, ilu znamy mężczyzn, prowadzących własną działalność gospodarczą a ile znamy businesswoman, to przekonamy się, że tak właśnie jest.

Z czego to wynika? Właściwie nie ma do końca jednoznacznej odpowiedzi. Może wynika to z faktu, że zwykle to właśnie kobiety więcej czasu poświęcają rodzinie i wychowywaniu dzieci. W naszej społeczności utarło się, że to mężczyzna powinien więcej zarabiać, aby utrzymać swoją kobietę i dzieci. Na pewno wpływ na to maja też i cechy charakteru, które są specyficzne dla obu płci. Mężczyźni, są skłonni więcej zaryzykować, podejmują szybciej decyzje, co w biznesie jest bardzo ważne. Natomiast kobiety starają się wszystko przemyśleć i nie działać zbyt impulsywnie. A to w biznesie czasem jest nieodzowne. Ale pomimo tego wszystkiego, w biznesie funkcjonuje i świetnie sobie radzi bardzo dużo kobiet. Co ciekawe, coraz częściej są one właścicielami firm, działających w sektorze, który do tej pory był wyłączną domeną mężczyzn. Chodzi tu min o przemysł motoryzacyjny, czy lotniczy. Albowiem powoli zacierają się podziały pomiędzy płciami, co jest chyba jak najbardziej pozytywne. Co więcej, to coraz częściej kobiety prowadząc swoje firmy, zarabiają w swoich rodzinach więcej niż mężczyźni. I co ważne, nikogo już to nie dziwi.

Możemy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości na listach najbogatszych ludzi, coraz częściej będą pojawiać się kobiety. I będzie to bardzo dobre zjawisko, które będzie świadczyć o pozytywnych zmianach, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie. Bo przecież nie powinno być żadnego rozgraniczenia pomiędzy kobietą a mężczyzną, zwłaszcza w biznesie.