Zaufaj marzeniom, bo w nich ukryta jest brama do wieczności

~Kahlil Gibran „Prorok”

Jednym ze sposobów na rozwiązywanie problemów osobistych jest odczytanie odpowiedzi ze snów. W stanie uśpienia nasz mózg pracuje inaczej, a wizje senne często zawierają przydatne treści, które podpowiada nam nasza podświadomość. Możliwe jest zatem wykorzystanie snów w celach terapeutycznych i uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Aby jednak tak się stało należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować mózg. Wybierz dzień, w którym masz mniej zmartwień niż zazwyczaj i postaw przed sobą konkretny problem do rozpatrzenia. Konieczne jest sformułowanie dobrego pytania oraz uwzględnienie wszystkich szczegółów, które mogą być przydatne w rozwiązaniu. Na tym etapie warto ustalić słowo kluczowe, wokół którego będziemy rozważać sytuację.

Jeśli masz za sobą powyższe kroki, przed snem wymawia głośno wybrane słowo kluczowe, tak by dokładnie się utrwaliło. Sny, które będziesz mieć wciągu nocy najprawdopodobniej będą rozwiązaniem Twojego problemu. Odpowiedź może być prosta – wyrażona wprost lub wymagać dalszej analizy. Tak czy inaczej staraj się zapamiętać sen i koniecznie go zapisz, w celu umożliwienia odtworzenia go w późniejszym terminie. Pamiętaj też o wizualizacji, ponieważ to pomaga zrozumieć sen.

Wkrótce zrozumiesz, że to ma sens, ponieważ za każdym razem gdy myślisz o obrazach ze snu wciągu dnia okazuje się, że odkrywasz nowe fakty. Nie pomijaj żadnych szczegółów, bo wszystko ma swoje znaczenie i może okazać się przydatne do zrozumienia snu jako całości. Sen dobrze odczytany może być osobistą wyrocznią – trzeba mu tylko zapewnić odpowiednie warunki.10