Środowisko naturalne w którym żyjemy, powinno być naszym „oczkiem w głowie”. Albowiem jeżeli nie będziemy o niego dbać, to po jakiś czasie może okazać się, że jest zbyt zanieczyszczone, że wykorzystaliśmy już wszystkie zasoby naturalne, że nie ma już do picia czystej wody, a ziemia jest tak skażona, że nic w niej już nie chce urosnąć. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że była by to ogromna tragedia, a ludzi powoli znikali by z naszej planety. Dlatego też już od najmłodszych lat, powinniśmy dbać o naszą planetę, aby zarówno my, jak i kolejne pokolenia mogły na niej spokojnie egzystować.

Wiele osób twierdzi, że nie wiedzą jak zadbać o środowisko naturalne i że powinny to robić tylko wielkie firmy czy zakłady przemysłowe. Jednakże każdy z nas, może w prosty sposób przyczynić się do tego, by ziemia, powietrze czy woda stawały się coraz bardziej czyste. Najlepszym przykładem może być tu chyba segregacja śmieci. Jeżeli w naszych domach, będą oddziele pojemniki na papier, szkło, puszki itp czyli jeżeli będziemy segregować nasze śmieci, z całą pewnością przyczynimy się do lepszego życia na ziemi. Dlaczego. Bo segregowane śmieci, możemy używać wielokrotnie. Dotyczy to zwłaszcza szkła, czy papieru. Dzięki temu mniej odpadków trafia na wysypiska, które w bardzo istotny sposób „zatruwają” naszą planetę. Innym znakomitym przykładem na ochronę środowiska jest oszczędzanie energii elektrycznej. Jeżeli będziemy gasić niepotrzebną żarówkę, jeżeli zamontujemy żarówki energooszczędne, po pierwsze zaoszczędzimy środki w naszym domowym budżecie, a po drugie, zmniejszymy ogólne zapotrzebowanie na energię elektryczną. W związku z czum, zmniejszy się wycinka lasów, mniej zanieczyszczeń będzie emitowanych z elektrowni itp.

Podobnych przykładów może być oczywiście więcej. I nie możemy mówić, że nie ma sensu oszczędzać, gdyż w skali wszystkich ludzi na świecie, nasze zachowanie to kropla w morzu. Ale jeżeli wszyscy będziemy oszczędzać prąd, czy segregować śmieci, wtedy nasze działania z całą pewnością będą już zauważalne i odczuwalne dla naszego środowiska.