Wiele osób twierdzi, że nie wyobraża sobie innego miejsca na urlop jak góry. Mogą oni w góry jeździć zarówno w lecie, jak i w zimie i nigdy nie będą się w nich nudzić. Co więc można robić w górach, zarówno w lecie jak i w okresie zimowym? Propozycji jest bardzo dużo, więc każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Najbardziej popularne wśród turystów są góry w okresie zimowym. A wszystko przez fakt, że jest to region dla turystów uwielbiających jazdę na nartach. W górach są przygotowane doskonałe warunki do jazdy na nartach, z wieloma wyciągami, z możliwościami wypożyczenia sprzętu narciarskiego, czy pobrania lekcji w szkółce narciarskiej. A na nartach mogą „szaleć” w górach zarówno ci, którzy lubią biegać na trasach przygotowanych do biegania, czy też ci, którzy wolą jeździć na górskich stokach. Wszystkie trasy i stoki są doskonale przygotowane i wręcz zapraszają turystów do jazdy. Natomiast co można robić w lecie? Najbardziej popularne są oczywiście górskie szlaki turystyczne. Można z podziwiać doskonałe widoki, unikalna roślinność czy żyjące w naturze zwierzęta. Ponadto w górach jest wiele tras rowerowych, które także pozwalają na podziwianie piękna gór. Na turystów przyjeżdżających w góry, czeka też bardzo dużo przeróżnego rodzaju atrakcji. Często organizowane są tu festiwale, czy koncerty, na które przyjeżdżają największe sławy różnego rodzaju muzyki. Jest też tu wiele placów zabawa, parków linowych itp. Można wypożyczyć rowery, kajaki, czy innego rodzaju sprzęt sportowy. Doskonale rozwinięta jest baza gastronomiczna, oferująca zarówno miejscowe przysmaki jak i dania kuchni polskiej. Hotele znajdujące się w górach także czekają na klientów i oferują im wiele atrakcji. Praktycznie w każdym z nich mamy saunę, siłownie, basen i dobrze zaopatrzony barek. Nie ma więc szans by się w nich nudzić.

Jeżeli ktoś nie spędzał w górach swojego urlopu, powinien zdecydować się ten krok jak najszybciej. A potem w górskie tereny z cała pewnością, będzie każdy przyjeżdżał już częściej. Góry działają bowiem na turystów jak przysłowiowy „narkotyk”, od którego można się uzależnić.